Smeg SF750PS Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SF750PS (26 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 25 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.6 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
26
Nedladdningar
1.330
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF750PS |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 40800 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 11 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.15 kWh |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Antal hyllor: | 1 galler |
| Maximal temperatur (konvektion): | 250 ° C |
| Produktens färg: | Gräddfärgad |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 72 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Cool dörr: | Ja |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Ljudnivå Lc IEC: | - dB |
| Installationsfack, bredd: | 554 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Typ av timer: | Mekanisk |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 72 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Antal galler: | 1 |
| Installationsfack, höjd (min): | 583 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 585 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.89 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | - MJ |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026