Smeg SFP6101TVNO Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SFP6101TVNO (52 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 9 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
52
Nedladdningar
1.387
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SFP6101TVNO |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 3140 g |
| Bredd: | 378.5 mm |
| Djup: | 258 mm |
| Höjd: | 41 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.15 m |
| Förpackningens bredd: | 450 mm |
| Djuppackning: | 160 mm |
| Förpackningshöjd: | 345 mm |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Användarmanual: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Blåtand: | Nee |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.09 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 81 |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 280 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Skärm diagonal: | 15.6 " |
| Upplösning: | 1366 x 768 Pixels |
| Pekskärm: | Nee |
| Original bildförhållande: | 16:9 |
| Processorfrekvens: | 2.13 GHz |
| Processorfamilj: | Intel® Core™2 Duo |
| Processormodel: | P7450 |
| Antal processorkärnor: | 2 |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g |
| Vormfaktor: | Clamshell |
| Inkluderar operativsystem: | Windows Vista Home Premium |
| Typ av anslutningskontakt: | 3,5 mm |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Medföljande kablar: | AC |
| Integrerad minneskortläsare: | Ja |
| Kompatibla minneskort: | Memory Stick (MS), MMC, MS PRO, SD, xD |
| Ljudsystem: | SRS Premium Sound |
| Processor litografi: | 45 nm |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Garantikort: | Ja |
| Inkluderar AC-adapter: | Ja |
| Ursprungsland: | China |
| LED-bakgrundsbelysning: | Ja |
| Antal USB 2.0-portar: | 4 |
| VGA (D-Sub) port(ar): | 1 |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Mikrofon, linjeingång: | Ja |
| DVI-port: | Nee |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Monteringsalternativ för kabellås: | Nee |
| Antal inbyggda högtalare: | 2 |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Antal tangenter, tangentbord: | 101 |
| Hörlursutgångar: | 2 |
| AC-adapter, ström: | 90 W |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Internminne: | 4 GB |
| Snabb värme: | Ja |
| Förvarings media: | HDD |
| Batteritid/batteritid: | - uur |
| Internminnestyp: | DDR2-SDRAM |
| Ethernet LAN, dataöverföringshastigheter: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknik: | 10/100/1000Base-T(X) |
| Nätverksstandard: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Förvaringstemperatur: | -20 - 60 °C |
| Intel® Wireless Display (Intel® WiDi): | Nee |
| Processoruttag: | Socket 478 |
| Stepping: | M0 |
| Systembuss: | - GT/s |
| Processor antal trådar: | 2 |
| Processorns driftlägen: | 64-bit |
| Processorns cache: | 3 MB |
| Tjunction: | 90 °C |
| Busstyp: | FSB |
| Thermal Design Power (TDP): | 25 W |
| Kodnamnsprocessor: | Penryn |
| Typ av processorcache: | L2 |
| ECC stöds av processor: | Nee |
| Processorfabrikant: | Intel |
| Operativsystems arkitektur: | 32-bit |
| Maximalt internminne: | 8 GB |
| Total lagringskapacitet: | 320 GB |
| Typ av optisk enhet: | DVD Super Multi DL |
| Inbyggd grafikadapter: | Nee |
| Separat grafikadapter: | Ja |
| Inbyggd grafikadaptermodell: | Niet beschikbaar |
| Numerisk knappsats: | Ja |
| Intel® My WiFi Technology (Intel® MWT): | Nee |
| Intel® Hyper Threading Technology (Intel® HT Technology): | Nee |
| Intel® Turbo Boost-teknik: | Nee |
| Intel® Quick Sync-videoteknik: | Nee |
| Intel® InTru™ 3D-teknik: | Nee |
| Intel® Clear Video HD-teknik (Intel® CVT HD): | Nee |
| Intel® Insider™: | Nee |
| Intel® Flex Memory Access: | Nee |
| Intel® AES nya instruktioner (Intel® AES-NI): | Nee |
| Förbättrad Intel SpeedStep-teknik: | Ja |
| Kör Disable Bit: | Ja |
| Termisk övervakningsteknik: | Nee |
| Intel® Enhanced Halt State: | Nee |
| Intel® Clear Video Technology för mobila internetenheter (Intel® CVT för MID): | Nee |
| Intel® VT-x med utökade sidtabeller (EPT): | Nee |
| Inbyggda alternativ tillgängliga: | Nee |
| Intel® 64: | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d): | Nee |
| Intel® Clear Video-teknik: | Nee |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x): | Nee |
| Konfliktfri processor: | Nee |
| ARK ID-processor: | 36734 |
| Intel® Trusted Execution Technology: | Nee |
| Intel® Anti-Theft Technology (Intel® AT): | Nee |
| Anslutning till basstation: | Ja |
| SmartCard-kortplats: | Nee |
| Förvaringsfuktighet: | 5 - 95 procent |
| Diskret grafikadaptermodell: | AMD Mobility Radeon HD 4650 |
| Pekdon: | Touchpad |
| Windows-tangenter: | Ja |
| Minneslayout: | 2 x 2 GB |
| Minnesplatser: | 2x SO-DIMM |
| Minnesformfaktor: | SO-DIMM |
| Bildområde: | Glans |
| Höjd, drift: | -15 - 3048 m |
| Höjd vid förvaring: | -15 - 12192 m |
| Antalet installerade hårddiskar: | 1 |
| HDD kapacitet: | 320 GB |
| HDD-gränssnitt: | SATA |
| HDD rotationshastighet: | 5400 RPM |
| Antal IEEE 1394/Firewire-portar: | 1 |
| CPU-multiplikator (bus/kärnförhållande): | 7.5 |
| FSB-paritet: | Nee |
| Bussprocessor på framsidan: | 1066 MHz |
| Bearbetar storleken: | 107 mm² |
| Antal bearbetade transistorer: | 410 M |
| Intel® efterfrågebaserad växling: | Nee |
| Typ av laddningsport: | DC-in ingang |
| Medföljande drivrutiner: | Ja |
| Typ CardBus PCMCIA-slot: | Nee |
| Processorserie: | Intel Core 2 Duo P7000 Series |
| Maximalt minne för grafikadapter: | 2.303 GB |
| ExpressCard-kortplats: | Ja |
| S/PDIF-utgång: | Nee |
| Intel® Dual Display Capable Technology: | Nee |
| Intel® FDI-teknik: | Nee |
| Intel® Rapid Storage Technology: | Nee |
| Intel® Fast Memory Access: | Nee |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| LightScribe: | Ja |
| Antal eSATA-portar: | 1 |
| Microfoonaansluiting: | 3,5 mm |
| Wifi: | Ja |
| Drifttemperatur (TT): | 5 - 35 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 10 - 90 procent |
| Typ produkt: | Notebook |
| Batteriteknik: | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal battericeller: | 6 |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Vikt inkl. förpackning: | 42400 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 70 l |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 585 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Grill styrka: | 1800 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 70 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 583 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.68 kWh |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Antal tillagningsprogram: | 10 |
| Ugnens matlagningsmetod: | Termoventilerad |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Effekt, undre värmare: | 1200 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 554 mm |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.45 MJ |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026