Smeg SFP805P Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SFP805P (28 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg SFP805P eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SFP805P |
| Typ av operation: | Draaiknop |
| Färg på produkten: | Wit |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 482 mm |
| Höjd: | - mm |
| Grill: | Ja |
| Ljudnivå: | 59 dB |
| Typ av klocka: | Mekanisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Avgasanslutningsdiameter: | 120 mm |
| Antal motorer: | 1 |
| Maximal utsugskapacitet: | 170 m³/uur |
| Extraktionsmetod: | Recirculerend |
| Antal lampor: | 1 gloeilamp(en) |
| Typ lampa: | Witgloeiend |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 8 |
| Antal filter: | 1 stuk(s) |
| Strömförsörjning: | 220 - 240 V |
| Antal hastigheter: | 2 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.01 kWh |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 280 ° C |
| Inbyggd funktion: | Ja |
| Självrengörande: | Ja |
| Antal hyllor: | 1 galler |
| Justerbar termostat: | Ja |
| Filtrera: | EFF57 |
| Innermått (B x D x H): | 460 x 425 x 360 mm |
| Fjärrkontroll ingår: | Nee |
| Produktens färg: | Gräddfärgad |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 79 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Strömförbrukning (vanlig): | 3000 W |
| Lamptyp: | halogen |
| Installationsfack, bredd: | 554 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Grill styrka: | 2700 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Klocka: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 79 l |
| Totalt ugn: | 3000 W |
| Antal galler: | 2 |
| Installationsfack, höjd (min): | 583 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 585 mm |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.94 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Turbo-läge: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SFP805P ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026