Smeg SFP9302TX Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SFP9302TX (30 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 18 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
30
Nedladdningar
1.107
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SFP9302TX |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 63700 g |
| Bredd: | 896 mm |
| Djup: | 571 mm |
| Höjd: | 595 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.15 m |
| Förpackningens bredd: | 980 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 50 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.84 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 81.6 |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 280 ° C |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Färgnamn: | Rostfritt stål |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal hyllor: | 2 galler |
| Snabb värme: | Ja |
| Innermått (B x D x H): | 724 x 418 x 371 mm |
| Typ av strömanslutning: | Kabelansluten |
| Bakplåt: | Ja |
| Smart matlagningsfunktion: | Ja |
| Antal anpassningsbara recept: | 10 |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 73000 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 115 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 415 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Hyllor material: | Krom |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 18 A |
| Installationsfack, bredd: | 864 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 585 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 4000 W |
| Grill styrka: | 2900 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 129 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Antal galler: | 1 |
| Installationsfack, höjd (min): | 583 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 1.45 kWh |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Antal tillagningsprogram: | 10 |
| Teleskopskena ingår: | Ja |
| Bakplåt 1, djup: | 20 mm |
| Skyddar mot fingeravtryck: | Ja |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Klar larm: | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Nej |
| Effekt, övre värmare: | 1200 W |
| Effekt, undre värmare: | 1700 W |
| Temperatur, ugnslucka (max): | 50 ° C |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Infällbara vred: | Nej |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 854 mm |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 5.22 MJ |
| Grillning med öppen lucka: | Nej |
| Katalytiska höljen på sidoväggar: | Nej |
| Grillning med stängd lucka: | Ja |
| Demohandledningsläge: | Ja |
| Bakplåt 2, djup: | 40 mm |
| Bakplåtshandtag: | Nej |
| Kemikalieskattesänkning (Sverige): | 50 |
| Antal äggklockor: | 1 |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026