Smeg SFPR9604TNR Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SFPR9604TNR (51 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 16 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
51
Nedladdningar
1.146
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SFPR9604TNR |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 56500 g |
| Bredd: | 896 mm |
| Djup: | 571 mm |
| Höjd: | 475 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 980 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Nej |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 10 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.74 kWh |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 280 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Konvektionskraft: | 1550 W |
| Antal hyllor: | 4 galler |
| Timerlägen: | End cooking time, Timer |
| Maximal temperatur (konvektion): | 280 ° C |
| Lägsta temperatur (konvektion): | 30 ° C |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 66400 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 85 l |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Material, hölje: | Glas |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Hyllor material: | Metall |
| Ström: | 15 A |
| Installationsfack, bredd: | 554 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 583 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3300 W |
| Grill styrka: | 2900 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 85 l |
| Totalt ugn: | 3300 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 1.29 kWh |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Nej |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Handtagets färg: | Svart |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Antal tillagningsprogram: | 48 |
| Ugnens matlagningsmetod: | Termoventilerad |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Avfrostning program mängd: | 2 |
| Nedre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Nej |
| Effekt, övre värmare: | 1200 W |
| Effekt, undre värmare: | 1700 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 4.64 MJ |
| Turbo-läge: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026