Smeg SFR9390X Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SFR9390X (44 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 24 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
44
Nedladdningar
620
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SFR9390X |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 3850 g |
| Bredd: | 356 mm |
| Djup: | 356 mm |
| Höjd: | 102.5 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.15 m |
| Ljudnivå: | 55 dB |
| Förpackningens vikt: | 4620 g |
| Förpackningens bredd: | 365 mm |
| Djuppackning: | 460 mm |
| Förpackningshöjd: | 140 mm |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 20 |
| Vakuum: | 2 kPa |
| Laddningstid: | 6 uur |
| Batterikapacitet: | 2600 mAh |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.1 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 80.2 |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 280 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Typ av dammsugare: | Zakloos |
| Varaktighet: | 80 min |
| Antal hyllor: | 4 galler |
| Fjärrstöd för smartphone: | Ja |
| Form: | Rond |
| Återgår automatiskt till basstationen: | Ja |
| Integrerade sensorer: | Gyroscope, Infrared sensor |
| Dammkapacitet (totalt): | 0.45 l |
| Snabb värme: | Ja |
| Timerlägen: | Sluttillagningstid |
| Innermått (B x D x H): | 724 x 418 x 283 mm |
| Fungerar med Amazon Alexa: | Ja |
| Uppladdningsbar: | Ja |
| Dammsugarprogram: | Carpet, Mop |
| Snabbstart: | Nej |
| Wifi: | Ja |
| Fungerar med Google Assistant: | Ja |
| Batteriteknik: | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Smart matlagningsfunktion: | Nej |
| Flerstegsmatlagning: | Nej |
| Pekguide: | Nej |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 59700 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 85 l |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 14 A |
| Installationsfack, bredd: | 864 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 470 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3100 W |
| Grill styrka: | 2900 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 100 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Antal galler: | 1 |
| Installationsfack, höjd (min): | 468 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.73 kWh |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Antal tillagningsprogram: | 9 |
| Teleskopskena ingår: | Ja |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Stektermometer: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Effekt, övre värmare: | 1200 W |
| Effekt, undre värmare: | 1700 W |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Infällbara vred: | Ja |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 860 mm |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.63 MJ |
| Demohandledningsläge: | Ja |
| Antal äggklockor: | 1 |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026