Smeg SI1F7845B Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SI1F7845B (27 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg SI1F7845B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SI1F7845B |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 12800 g |
| Bredd: | 780 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 49 mm |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 868 mm |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Ursprungsland: | Tyskland |
| Yta: | Glansigt |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Scrollbar |
| Låddjup: | 600 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 14000 g |
| AC-inspänning: | 220 - 400 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 14 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Ström: | 33 A |
| Installationsfack, bredd: | 750 mm |
| Installationsfack, djup: | 490 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger fram |
| Kokzon 2, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 210 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 180 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Stor |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Nej |
| Typ av timer: | Digital |
| Alarm: | Ja |
| Kokzon 1, storlek (B x D): | 220 x 220 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2300 W |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Kokzon 3, boost: | 2800 W |
| Kokzon 2, boost: | 3200 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7200 W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Kokzon 1, boost: | 3200 W |
| Kokzon 4, boost: | 3200 W |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Spisens bredd, storlek: | 78 cm |
| Antal kokzoner som kan användas samtidigt: | 4 |
| Antal boostrar: | 4 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Antal flexibla tillagningszoner: | 1 |
| Kombizon: | Ja |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 220 x 220 mm |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Stop & Go-funktion: | Ja |
| Kantprofil: | Fasning |
| Snabbval av effektnivå: | Ja |
| Typ av flexibel kokzon: | Smeg Flexi4Zone |
| Antal äggklockor: | 4 |
| Antal end cooking-timers: | 4 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
| Indikator för minsta kastrulldiameter: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SI1F7845B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026