Smeg SI1M4854D Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SI1M4854D (38 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 8 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
38
Nedladdningar
1.726
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SI1M4854D |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 11300 g |
| Bredd: | 800 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 53 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Snabbstart: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Vikt inkl. förpackning: | 12500 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Kokzon 1, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Kokzon 2, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 200 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 200 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Kokzon 1, storlek (B x D): | 210 x 180 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2300 W |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Kokzon 3, boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, boost: | 2500 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7400 W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Kokzon 1, boost: | 2500 W |
| Kokzon 4, boost: | 3000 W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1400 W |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | Elektrisk |
| Spisens bredd, storlek: | 80 cm |
| Antal boostrar: | 5 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Bridge-funktion: | Ja |
| Diameter på platta/tillagningsyta 5: | 160 mm |
| Kokzon 3, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 210 x 180 mm |
| Kokzon 1, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 5, boost: | 2100 W |
| Permanent detektering av kastrullstorlek: | Ja |
| Snabbval av effektnivå: | Ja |
| Effektförbrukning: | 194 |
| Typ av flexibel kokzon: | Smeg MultiZone |
| Flexibel kokzon 1, storlek (B x D): | 385 x 230 mm |
| Boost för flexibel kokzon 1: | 3700 W |
| Antal end cooking-timers: | 5 |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026