Smeg SI2633B Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SI2633B (15 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 26 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 5.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
15
Nedladdningar
1.073
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SI2633B |
| Typ av operation: | Knoppen |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 410 g |
| Bredd: | 62 mm |
| Djup: | 155 mm |
| Höjd: | 205 mm |
| Snäll: | Infrarood omgevingsthermometer |
| Antal per paket: | 1 stuk(s) |
| Måttenhet: | °C |
| Mättid: | 0.15 s |
| Termometerns placering: | Voorhoofd |
| Batteriteknik: | Lithium |
| Batterityp: | Ingebouwd |
| Bakgrundsbelyst display: | Ja |
| Mätområde för yttemperatur: | -50 - 1600 °C |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Effekt: | 7200 W |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| På / av-knapp: | Ja |
| Displaytyp: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 3 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 3 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 140 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Extra stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Sjudning |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 280 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 2000 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 2800 W |
| Stora brännare / kokzon: | 3600 W |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 3000 W |
| Dimensioner på Installationsfack (BxDxH): | 560 x 490 x 55 mm |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Sjud brännare / kokzon diameter: | 140 mm |
| Regelbunden brännare / kokzon diameter: | 180 mm |
| Stora brännare / kokzon diameter: | 280 mm |
| Kokzon 3, boost: | 3600 W |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026