Smeg SI2M7643B Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SI2M7643B (23 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 7 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg SI2M7643B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/23

SI2M7643B
Gebruik‐
saanwijzing
Kookplaat
Istruzioni per
l’uso
Piano cot‐
tura
Manual de
instrucciones
Placa de
cocción
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SI2M7643B |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 11500 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 49 mm |
| Förpackningens bredd: | 678 mm |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Ursprungsland: | Tyskland |
| Ramtyp: | Framkant |
| Yta: | Glansigt |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Scrollbar |
| Låddjup: | 600 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 12300 g |
| AC-inspänning: | 220 - 400 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 14 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Ström: | 33 A |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 490 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Kokzon 1, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger fram |
| Kokzon 2, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Stor |
| Kokzon 4, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Framsida |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Alarm: | Ja |
| Kokzon 1, storlek (B x D): | 210 x 210 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2300 W |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Kokzon 3, boost: | 3200 W |
| Kokzon 2, boost: | 3200 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7200 W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Kokzon 1, boost: | 3200 W |
| Kokzon 4, storlek (B x D): | 210 x 210 mm |
| Kokzon 4, boost: | 3200 W |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Antal kokzoner som kan användas samtidigt: | 4 |
| Antal boostrar: | 4 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Bridge-funktion: | Ja |
| Antal flexibla tillagningszoner: | 2 |
| Kombizon: | Ja |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 210 x 210 mm |
| Kokzon 3, storlek (B x D): | 210 x 210 mm |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Stop & Go-funktion: | Nej |
| Kantprofil: | Fasning |
| Snabbval av effektnivå: | Ja |
| Typ av flexibel kokzon: | Smeg MultiZone |
| Flexibel kokzon 1, storlek (B x D): | 392 x 195 mm |
| Flexibel kokzon 2, storlek (B x D): | 392 x 195 mm |
| Antal äggklockor: | 4 |
| Antal end cooking-timers: | 4 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
| Indikator för minsta kastrulldiameter: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SI2M7643B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026