Smeg PGF31G Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg PGF31G (19 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 7 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg PGF31G eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/19

23
Contents
THESE INSTRUCTIONS ARE VALID FOR THOSE COUNTRIES IDENTIFIED BY THE
SYMBOLS REPORTED ON THE COVER OF THIS MANUAL.
INSTRUCTIONS FOR THE USER: these instructions contain user
recommendations, a description of the controls and the correct
procedures for cleaning and maintenance of the appliance.
INSTRUCTIONS FOR THE INSTALLER: these are intended for the qualified
technician who must install the appliance, set it functioning and carry out
an inspection test.
1.INSTRUCTIONS FOR USE.....................................................24
2.SAFETY PRECAUTIONS........................................................26
3.ENVIRONMENTAL RESPONSIBILITY...................................28
4.KNOW YOUR APPLIANCE.....................................................29
5.USING THE HOB....................................................................30
6.CLEANING AND MAINTENANCE ..........................................32
7.POSITIONING ON THE HOB TOP...........................34..............
8.ADAPTATION TO DIFFERENT TYPES OF GAS...................39
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PGF31G |
| Bredd: | 512 mm |
| Djup: | 310 mm |
| Höjd: | 70 mm |
| Antal gasbrännare: | 1 |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Wok brännare: | Ja |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 1 |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Central |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 4500 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 4500 W |
| Wok brännare läge: | Mitten |
| Wokbrännarens effekt: | 4500 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg PGF31G ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026