Smeg SI3950B Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SI3950B (24 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 6 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
24
Nedladdningar
1.676
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SI3950B |
| Färg på produkten: | Rood |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 515 mm |
| Höjd: | 64 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Volymkontroll: | Digitaal |
| Typ av headset: | Stereofonisch |
| Impedans: | 16 Ohm |
| Hörlurars frekvensområde: | 20 - 15000 Hz |
| 3,5 mm-kontakt: | Ja |
| Hörlurskänslighet: | 100 dB |
| Kompatibla produkter: | - iPod touch (2, 3, 4)\n- iPod classic\n- iPod nano (4, 5, 6)\n- iPod shuffle (3, 4)\n- iPhone 3GS & iPhone 4\n- iPad |
| Diameter på högtalaren: | 8 mm |
| Typ av magnet: | Neodymium |
| Kompatibilitet: | Multi |
| Typ produkt: | Headset |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Effekt: | 8800 W |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| Displaytyp: | Nej |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 230 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Extra stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 230 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 160 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 280 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 2000 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 3100 W |
| Stora brännare / kokzon: | 3600 W |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1400 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2000 W |
| Dimensioner på Installationsfack (BxDxH): | 878 x 490 x 64 mm |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Sjud brännare / kokzon diameter: | 160 mm |
| Regelbunden brännare / kokzon diameter: | 230 mm |
| Stora brännare / kokzon diameter: | 280 mm |
| Kokzon 3, boost: | 3600 W |
| Kokzon 2, boost: | 2000 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Kokzon 1, boost: | 3100 W |
| Kokzon 4, boost: | 3100 W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1400 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Sjudning |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 5: | 160 mm |
| Kokzon 5, boost: | 2000 W |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026