Smeg SI644D Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SI644D (24 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 9 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
24
Nedladdningar
966
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SI644D |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 515 mm |
| Höjd: | 64 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Effekt: | 5900 W |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Antal spänningsnivåer: | 15 |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 180 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Sjudning |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 160 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 230 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1400 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2000 W |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2000 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 2000 W |
| Precisionspenna: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1400 W |
| Dimensioner på Installationsfack (BxDxH): | 565 x 490 x 64 mm |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Kokzon 3, boost: | 3100 W |
| Kokzon 2, boost: | 2800 W |
| Kokzon 1, boost: | 2800 W |
| Kokzon 4, boost: | 2200 W |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026