Smeg SIA1963DG Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SIA1963DG (23 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 19 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
23
Nedladdningar
808
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SIA1963DG |
| Färg på produkten: | Black, Stainless steel |
| Inbyggd display: | Nee |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 19700 g |
| Bredd: | 898 mm |
| Djup: | 536 mm |
| Höjd: | 1031 mm |
| Sladdlängd: | 120 m |
| Förpackningens bredd: | 1000 mm |
| Snäll: | Muurmontage |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Motoreffekt: | 250 W |
| Avgasanslutningsdiameter: | 150 mm |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Maximal utsugskapacitet: | 640 m³/uur |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 55 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk häll: | 650 mm |
| Minsta avstånd från gasspis: | 650 mm |
| Antal lampor: | 2 gloeilamp(en) |
| Soort vetfilter: | Metaal |
| Höjd (min): | 792 mm |
| Höjd (max): | 1031 mm |
| Strömlampa: | 20 W |
| Ljudnivå (hög hastighet: | 65 dB |
| Antal filter: | 2 stuk(s) |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Intensivt läge: | Ja |
| Ljudnivå (medelhastighet): | 61 dB |
| Höjd utan skorsten: | 61 mm |
| Druk (Pa): | 510 |
| Färgnamn: | Neptune Grey |
| Ursprungsland: | Italien |
| Steglös temperaturregulator: | Nej |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Snabbstart: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Antal faser: | 3 |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Skydd mot oavsiktlig start: | Ja |
| Produktens färg: | Grå |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 570 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 21700 g |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC): | 8017709328016 |
| Typ av strömkontakt: | Utan stickkontakt |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 17 |
| Ström: | 49 A |
| Installationsfack, bredd: | 916 mm |
| Installationsfack, djup: | 500 mm |
| Installationsfack, höjd: | 67 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 8516605 |
| Typ av spishäll: | Zonlös induktionshäll |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 6 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 6 |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Central |
| Manöverplats: | Framsida |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Alarm: | Ja |
| Precisionspenna: | Ja |
| Typ av ytskikt: | Keramiska |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 11100 W |
| Installation fack djup (min): | 500 mm |
| Installation fack djup (max): | 500 mm |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 85166050 |
| Anslutningseffekt (gas): | 0 W |
| Termoelement skydd: | Ja |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Dominohäll: | Nej |
| Spisens bredd, storlek: | 93 cm |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Hällskydd för spishäll: | Nej |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Antal boostrar: | 6 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Bridge-funktion: | Nej |
| Antal samtidigt använda kastruller/pannor: | 6 |
| Indikerar att spisen är på: | Ja |
| Uttag: | Nej |
| Funktion för kokningskontroll: | Ja |
| Stop & Go-funktion: | Ja |
| Permanent detektering av kastrullstorlek: | Ja |
| Hob²Hood-funktion: | Nej |
| Snabbval av effektnivå: | Ja |
| Antal äggklockor: | 6 |
| Antal end cooking-timers: | 6 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
| Indikator för minsta kastrulldiameter: | Ja |
| Kastrulldiameter som stöds: | 10 - 30 mm |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026