Smeg SIM1643D Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SIM1643D (31 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 7 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg SIM1643D eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SIM1643D |
| Typ av operation: | Buttons, Rotary |
| Färg på produkten: | Roestvrijstaal |
| Dörrgångjärn: | Neer |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 9500 g |
| Bredd: | - mm |
| Djup: | - mm |
| Höjd: | - mm |
| Uppvärmningsfunktion: | Ja |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Förpackningens bredd: | 700 mm |
| Belysning inuti: | Ja |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Ja |
| Rotisserie: | Ja |
| Total inomhuskapacitet (ugnar): | - l |
| Antal ugnar: | 1 |
| Lätt att städa: | Ja |
| Kontrollposition: | Voorkant |
| På / Av knapp: | Ja |
| Att laga: | Ja |
| Total ugnseffekt: | - W |
| Ugn med nettokapacitet: | - l |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Skriv timer: | Digitaal |
| Ursprungsland: | Italien |
| Yta: | Glansigt |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Snabbstart: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Ugnsavfrostningsfunktion: | Ja |
| Skydd mot oavsiktlig start: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Scrollbar |
| Låddjup: | 620 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 10500 g |
| AC-inspänning: | 220 - 415 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Ström: | 33 A |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 482 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Mitten bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Kokzon 1, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger fram |
| Kokzon 2, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Stor |
| Kokzon 4, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Kokzon 1, storlek (B x D): | 240 x 180 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2100 W |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Kokzon 3, boost: | 2500 W |
| Kokzon 2, boost: | 2500 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7400 W |
| Installation fack djup (min): | 478 mm |
| Installation fack djup (max): | 482 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Kokzon 1, boost: | 2500 W |
| Kokzon 4, storlek (B x D): | 240 x 180 mm |
| Kokzon 4, boost: | 2500 W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Antal boostrar: | 4 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Bridge-funktion: | Ja |
| Antal flexibla tillagningszoner: | 2 |
| Kombizon: | Ja |
| Kokzon 3, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 4, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 240 x 180 mm |
| Kokzon 3, storlek (B x D): | 240 x 180 mm |
| Kokzon 1, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, dubbel boost: | 3000 W |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Stop & Go-funktion: | Ja |
| Kantprofil: | Rak |
| Permanent detektering av kastrullstorlek: | Ja |
| Snabbval av effektnivå: | Ja |
| Typ av flexibel kokzon: | Smeg MultiZone |
| Flexibel kokzon 1, storlek (B x D): | 385 x 230 mm |
| Boost för flexibel kokzon 1: | 3700 W |
| Boost för flexibel kokzon 2: | 3700 W |
| Flexibel kokzon 2, storlek (B x D): | 385 x 230 mm |
| Kemikalieskattesänkning (Sverige): | 50 |
| Antal äggklockor: | 1 |
| Antal end cooking-timers: | 4 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
| Indikator för minsta kastrulldiameter: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SIM1643D ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026