Smeg SIM1644DG Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SIM1644DG (38 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 20 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
38
Nedladdningar
434
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SIM1644DG |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 10100 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 53 mm |
| Grill: | Nej |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens bredd: | 700 mm |
| Färgnamn: | Neptune Grey |
| Ursprungsland: | Italien |
| Ramtyp: | Utan ram |
| Steglös temperaturregulator: | Nej |
| Höjd under bänkskiva: | 20 mm |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Snabbstart: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Antal faser: | 2 |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Produktens färg: | Grå |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 620 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 11140 g |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC): | 8017709328054 |
| Typ av strömkontakt: | Utan stickkontakt |
| Intrastat-kod: | 85166050 |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 1 |
| På / av-knapp: | Nej |
| Ström: | 33 A |
| Installationsfack, bredd: | 555 mm |
| Installationsfack, djup: | 478 mm |
| Installationsfack, höjd: | 50 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 851660 |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Oktagon |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Kokzon 1, form: | Oktagon |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Oktagon |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Stor |
| Kokzon 4, form: | Oktagon |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Manöverplats: | Framsida |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Nej |
| Typ av timer: | Digital |
| Alarm: | Nej |
| Kokzon 1, storlek (B x D): | 215 x 180 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2100 W |
| Precisionspenna: | Nej |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2100 W |
| Kontrollpanelens färg: | Vit |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Kokzon 3, boost: | 2500 W |
| Kokzon 2, boost: | 2500 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7400 W |
| Installation fack djup (min): | 478 mm |
| Installation fack djup (max): | 490 mm |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 85166050 |
| Anslutningseffekt (gas): | 0 W |
| Termoelement skydd: | Ja |
| Kokzon 1, boost: | 2500 W |
| Kokzon 4, storlek (B x D): | 215 x 180 mm |
| Kokzon 4, boost: | 2500 W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Dominohäll: | Nej |
| Ram formulär: | Direkt |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Antal kokzoner som kan användas samtidigt: | 4 |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Antal boostrar: | 4 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Bridge-funktion: | Nej |
| Antal samtidigt använda kastruller/pannor: | 4 |
| Indikerar att spisen är på: | Ja |
| Uttag: | Nej |
| Antal flexibla tillagningszoner: | 2 |
| Kokzon 3, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 4, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 215 x 180 mm |
| Kokzon 3, storlek (B x D): | 215 x 180 mm |
| Kokzon 1, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, dubbel boost: | 3000 W |
| Funktion för kokningskontroll: | Ja |
| Stop & Go-funktion: | Ja |
| Köksbänkens tjocklek (min): | 20 mm |
| Permanent detektering av kastrullstorlek: | Ja |
| Hob²Hood-funktion: | Ja |
| Snabbval av effektnivå: | Ja |
| Effektförbrukning: | 193.8 |
| Typ av flexibel kokzon: | Smeg MultiZone |
| Flexibel kokzon 1, storlek (B x D): | 38.5 x 23 mm |
| Kollektion: | Linea |
| Boost för flexibel kokzon 1: | 3700 W |
| Boost för flexibel kokzon 2: | 3700 W |
| Flexibel kokzon 2, storlek (B x D): | 38.5 x 23 mm |
| Antal äggklockor: | 4 |
| Antal end cooking-timers: | 4 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
| Indikator för minsta kastrulldiameter: | Ja |
| Kastrulldiameter som stöds: | 90 - 210 mm |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026