Smeg SIM1864DG Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SIM1864DG (38 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 24 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
38
Nedladdningar
648
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SIM1864DG |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Touch |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 46000 g |
| Bredd: | 450 mm |
| Djup: | 598 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Grill: | Ja |
| Antal platsinställningar: | 12 couverts |
| Dörrfärg: | Roestvrijstaal |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Barnlås: | Ja |
| Cykelns längd: | 205 min |
| Ljudnivå: | 49 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | E |
| Förpackningens vikt: | 49000 g |
| Förpackningens bredd: | 644 mm |
| Djuppackning: | 661 mm |
| Förpackningshöjd: | 881 mm |
| Belysning inuti: | Nee |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Vattenförbrukning per cykel: | 12 l |
| Nuvarande: | 10 A |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Självrengörande: | Ja |
| Bulleremissionsklass: | C |
| Antal tvättprogram: | 4 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 92 kWu |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Färgnamn: | Neptune Grey |
| Produktstorlek: | Volledige grootte (60 cm) |
| Färgkontrollpanel: | Zwart |
| Saltindikator: | Ja |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Översvämningsskydd: | Ja |
| Halvlastad: | Ja |
| Tvättprogram: | Eco, Strong & Fast |
| Ramtyp: | Utan ram |
| Temperatur (max): | - °C |
| Antal korgar: | 4 mand(en) |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Typ av strömanslutning: | Elkontakt |
| Snabbstart: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Type beeldscherm: | LED |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Antal faser: | 2 |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Skydd mot oavsiktlig start: | Ja |
| Ultralåg profil: | Ja |
| Produktens färg: | Grå |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Vikt inkl. förpackning: | 18200 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Material, hölje: | Glas |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Ström: | 49 A |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 6 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 6 |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Central bak |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Framsida |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2100 W |
| Precisionspenna: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2100 W |
| Kontrollpanelens färg: | Svart |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Kokzon 3, boost: | 2500 W |
| Kokzon 2, boost: | 2500 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 11100 W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Kokzon 1, boost: | 2500 W |
| Kokzon 4, storlek (B x D): | 220 x 180 mm |
| Kokzon 4, boost: | 2500 W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 2100 W |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | Elektrisk |
| Spisens bredd, storlek: | 80 cm |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Antal boostrar: | 6 |
| Klar larm: | Ja |
| Bridge-funktion: | Ja |
| Uttag: | Ja |
| Antal flexibla tillagningszoner: | 3 |
| Kokzon 3, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 4, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 220 x 180 mm |
| Kokzon 3, storlek (B x D): | 220 x 180 mm |
| Kokzon 1, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, dubbel boost: | 3000 W |
| Placering av platta/tillagningsyta 6: | Höger bak |
| Kokzon 5, boost: | 2500 W |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 6: | Elektrisk |
| Kokzon 5, storlek (B x D): | 220 x 180 mm |
| Kokzon 6, boost: | 2500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 6: | 2100 W |
| Kokzon 6, storlek (B x D): | 220 x 180 mm |
| Kantprofil: | Rak |
| Permanent detektering av kastrullstorlek: | Ja |
| Snabbval av effektnivå: | Ja |
| Kokzon 5, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 6, dubbel boost: | 3000 W |
| Antal äggklockor: | 1 |
| Antal end cooking-timers: | 6 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026