Smeg SIM1964DG Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SIM1964DG (38 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 21 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.3 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
38
Nedladdningar
268
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SIM1964DG |
| Färg på produkten: | Roestvrijstaal |
| Inbyggd display: | Nee |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 16800 g |
| Bredd: | 1098 mm |
| Djup: | 720 mm |
| Höjd: | 962 mm |
| Grill: | Nej |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Ljudnivå: | 61 dB |
| Förpackningens bredd: | 1000 mm |
| Snäll: | Eiland |
| Motoreffekt: | 230 W |
| Avgasanslutningsdiameter: | 150 mm |
| Antal motorer: | 1 |
| Maximal utsugskapacitet: | 903 m³/uur |
| Extraktionsmetod: | Recirculerend |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 35 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk häll: | 500 mm |
| Minsta avstånd från gasspis: | 500 mm |
| Antal lampor: | 2 gloeilamp(en) |
| Soort vetfilter: | Roestvrijstaal |
| Höjd (min): | 962 mm |
| Höjd (max): | 1112 mm |
| Strömlampa: | 7 W |
| Ljudnivå (hög hastighet: | 57 dB |
| Maximal återcirkulationskapacitet: | 903 m³/uur |
| Antal filter: | 1 stuk(s) |
| Antal hastigheter: | 8 |
| Intensivt läge: | Ja |
| Ljudnivå (medelhastighet): | 49 dB |
| Druk (Pa): | 632 |
| Färgnamn: | Neptune Grey |
| Ursprungsland: | Italien |
| Ramtyp: | Utan ram |
| Steglös temperaturregulator: | Nej |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Strömförbrukning (typiskt): | 230 W |
| Antal faser: | 3 |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Produktens färg: | Grå |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 620 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 18200 g |
| Typ av strömkontakt: | Utan stickkontakt |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| Ström: | 49 A |
| Installationsfack, bredd: | 860 mm |
| Installationsfack, djup: | 490 mm |
| Installationsfack, höjd: | 49 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 6 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 6 |
| Kokzon 3, form: | Oktagon |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Central fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Kokzon 1, form: | Oktagon |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central bak |
| Kokzon 2, form: | Oktagon |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Stor |
| Kokzon 4, form: | Oktagon |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Manöverplats: | Framsida |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Kokzon 1, storlek (B x D): | 220 x 180 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2100 W |
| Kontrollpanelens färg: | Svart |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Kokzon 3, boost: | 2500 W |
| Kokzon 2, boost: | 3000 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 11100 W |
| Installation fack djup (min): | 490 mm |
| Installation fack djup (max): | 490 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | 0 W |
| Kokzon 1, boost: | 3000 W |
| Kokzon 4, storlek (B x D): | 220 x 180 mm |
| Kokzon 4, boost: | 2500 W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 2100 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Stor |
| Kokzon 5, form: | Oktagon |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | Elektrisk |
| Ram formulär: | Direkt |
| Spisens bredd, storlek: | 90 cm |
| Antal kokzoner som kan användas samtidigt: | 6 |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Antal boostrar: | 6 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Antal samtidigt använda kastruller/pannor: | 6 |
| Indikerar att spisen är på: | Ja |
| Uttag: | Nej |
| Antal flexibla tillagningszoner: | 3 |
| Kokzon 3, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 4, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 220 x 180 mm |
| Kokzon 3, storlek (B x D): | 220 x 180 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 6: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 6: | Stor |
| Kokzon 6, form: | Oktagon |
| Kokzon 5, boost: | 2500 W |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 6: | Elektrisk |
| Kokzon 5, storlek (B x D): | 220 x 180 mm |
| Kokzon 6, boost: | 2500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 6: | 2100 W |
| Kokzon 6, storlek (B x D): | 220 x 180 mm |
| Funktion för kokningskontroll: | Ja |
| Stop & Go-funktion: | Ja |
| Köksbänkens tjocklek (min): | 20 mm |
| Permanent detektering av kastrullstorlek: | Ja |
| Hob²Hood-funktion: | Ja |
| Snabbval av effektnivå: | Ja |
| Effektförbrukning: | 192 |
| Typ av flexibel kokzon: | Smeg MultiZone |
| Flexibel kokzon 1, storlek (B x D): | 385 x 230 mm |
| Kokzon 5, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 6, dubbel boost: | 3000 W |
| Kollektion: | Linea |
| Flexibel kokzon 2, storlek (B x D): | 385 x 230 mm |
| Antal end cooking-timers: | 6 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
| Indikator för minsta kastrulldiameter: | Ja |
| Kastrulldiameter som stöds: | 90 - 210 mm |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026