Smeg SIM562B Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SIM562B (15 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg SIM562B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/15

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SIM562B |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 580 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 52 mm |
| Snäll: | Binneneenheid airconditioning |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Luftfilter: | Ja |
| Inomhusenhets bredd: | 1156 mm |
| Djup inomhusenhet: | 243 mm |
| Inomhusenhetens höjd: | 336 mm |
| Vikt inomhusenhet: | 16000 g |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Inomhusenhetspaketets bredd: | 1205 mm |
| Inomhusenhetspakethöjd: | 416 mm |
| Paketdjup för inomhusenhet: | 341 mm |
| Vikt för inomhusenhetspaket: | 19000 g |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 490 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Regelbunden brännare / kokzon: | - W |
| Stora brännare / kokzon: | 2200 W |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Kokzon 1, storlek (B x D): | 180 x 230 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1750 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1750 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1750 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 4000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1750 W |
| Kokzon 3, boost: | 2400 W |
| Kokzon 2, boost: | 2400 W |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7200 W |
| Kokzon 1, boost: | 2400 W |
| Kokzon 4, storlek (B x D): | 180 x 230 mm |
| Kokzon 4, boost: | 2400 W |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Antal flexibla tillagningszoner: | 2 |
| Kombizon: | Ja |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 180 x 230 mm |
| Kokzon 3, storlek (B x D): | 180 x 230 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SIM562B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026