Smeg SIM562D Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SIM562D (9 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 6 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
9
Nedladdningar
452
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SIM562D |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 580 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 54 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| Ström: | 31.3 A |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 490 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1750 W |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Kokzon 1, storlek (B x D): | 180 x 230 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1750 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1750 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1750 W |
| Precisionspenna: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1750 W |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Kokzon 3, boost: | 2400 W |
| Kokzon 2, boost: | 2400 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7200 W |
| Kokzon 1, boost: | 2400 W |
| Kokzon 4, storlek (B x D): | 180 x 230 mm |
| Kokzon 4, boost: | 2400 W |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Form på standardplatta/tillagningsyta: | Rektangulär |
| Antal flexibla tillagningszoner: | 2 |
| Kombizon: | Ja |
| Storlek på standardplatta/tillagningsyta (B x D): | 180 x 230 mm |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 180 x 230 mm |
| Kokzon 3, storlek (B x D): | 180 x 230 mm |
| Rengöring lås: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026