Smeg SIM6323R Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SIM6323R (1 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 21 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
1
Nedladdningar
447
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SIM6323R |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 45 g |
| Bredd: | 100 mm |
| Djup: | 179 mm |
| Höjd: | 15 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 0.7 m |
| Förpackningens vikt: | 92 g |
| Förpackningens bredd: | 135 mm |
| Djuppackning: | 170 mm |
| Förpackningshöjd: | 25 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Mac-kompatibilitet: | Ja |
| Värdgränssnitt: | PCIe |
| Snabbstart: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 60 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 5 - 95 procent |
| Harmoniserad systemkod (HS): | 84733020 |
| Förpackningsvolym: | 480 cm ^ |
| Antal faser: | 1 |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Skydd mot oavsiktlig start: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 110 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Ström: | 16 A |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 2 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 2 |
| Kokzon 1, form: | Rektangulär |
| Kokzon 2, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Central bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Central fram |
| Manöverplats: | Front / Top front |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Kokzon 1, storlek (B x D): | 240 x 180 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2100 W |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Kokzon 2, boost: | 2500 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 3700 W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Kokzon 1, boost: | 2500 W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Spisens bredd, storlek: | 38 cm |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Antal boostrar: | 2 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Bridge-funktion: | Ja |
| Antal flexibla tillagningszoner: | 1 |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 240 x 180 mm |
| Kokzon 1, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, dubbel boost: | 3000 W |
| Kantprofil: | Rak |
| Permanent detektering av kastrullstorlek: | Ja |
| Snabbval av effektnivå: | Ja |
| Effektförbrukning: | 193 |
| Typ av flexibel kokzon: | Smeg MultiZone |
| Flexibel kokzon 1, storlek (B x D): | 385 x 230 mm |
| Boost för flexibel kokzon 1: | 3700 W |
| Antal äggklockor: | 1 |
| Antal end cooking-timers: | 2 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026