Smeg SO4102M1B3 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SO4102M1B3 (37 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg SO4102M1B3 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/37

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ - 391477B194/A
g
ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ3
Γενικέςπροειδοποιήσειςγιατηνασφάλεια3
Οδηγίεςγιατησυσκευή10
Χρησιμότητατηςσυσκευής10
Τοπαρόνεγχειρίδιοχρήσης10
Ευθύνεςτουκατασκευαστή10
Ετικέτααναγνώρισης11
Απόρριψη11
Γιαεξοικονόμησηενέργειας 11
Πηγέςφωτός11
Πώςναδιαβάσετετοεγχειρίδιοχρήσης12
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ12
Γενικήπεριγραφή12
Πίνακαςελέγχου13
Άλλαμέρη13
Αξεσουάρ13
Προαιρετικάαξεσουάρ (αγοράζονταιχωριστά)
14
ΦΟΥΡΝΟΣΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΩΝ15
ΧΡΗΣΗ15
Προκαταρκτικέςενέργειες15
Υλικάασφαλήγιαφούρνομικροκυμάτων15
Χρήσητωνεξαρτημάτων16
Ψηφιακόςπρογραμματιστής17
Πρώτηχρήση17
Χρήσητουφούρνου19
Συμβουλέςψησίματος25
Μίνιοδηγόςγιατααξεσουάρ27
Δείτετιςσυνταγές27
Ειδικάπρογράμματα27
Δευτερεύουσεςλειτουργίες32
Ρυθμίσεις33
Περισσότερεςρυθμίσεις36
ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣΚΑΙΣΥΝΤΗΡΗΣΗ36
Καθαρισμόςτηςσυσκευής36
Καθαρισμόςτουθαλάμουμαγειρέματος36
Ειδικέςλειτουργίεςκαθαρισμού38
Vapor Clean (μόνοσεορισμέναμοντέλα)38
Έκτακτησυντήρηση40
ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ40
Σύνδεσηστοηλεκτρικόδίκτυο40
Τοποθέτηση41
Διαβάστετοπαρόνεγχειρίδιο, τοοποίοπαρέχειόλεςτιςοδηγίεςγιατησωστήλειτουργίακαι
συντήρησητουφούρνου. Γιαπερισσότερεςπληροφορίεςσχετικάμετοπροϊόν:
www.smeg.com
ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ
ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣΟΔΗΓΙΕΣΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
ΔΙΑΒΑΣΤΕΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑΚΑΙΦΥΛΛΑΞΤΕΓΙΑΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗΧΡΗΣΗ
Γενικέςπροειδοποιήσειςγια
τηνασφάλεια
Βλάβεςσεπρόσωπα
•ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτήησυσκευή
καιταπροσβάσιμαμέρητης
ζεσταίνονταιπολύκατά τη
χρήση: ταμικράπαιδιά
πρέπειναμένουνμακριά.
•ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτήησυσκευή
καιταπροσβάσιμαμέρητης
ζεσταίνονταιπολύκατά τη
χρήση: μηναγγίζετετα
θερμαντικάστοιχείακατά τη
χρήση.
•Προστατέψτε ταχέριασαςμε
θερμικά
γάντιαόταν
χειρίζεστετρόφιμαμέσαστο
χώρομαγειρέματος.
•Μην επιχειρήσετε ποτέ να
σβήσειφλόγα/φωτιάμε
νερό: απενεργοποιήστετη
συσκευήκαικαλύψτετην
φλόγαμεένακαπάκιή μια
κουβέρτα.
•Αυτή η συσκευή μπορεί να
χρησιμοποιηθείαπόπαιδιά
ηλικίαςάνωτων 8 ετώνκαι
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SO4102M1B3 |
| Produkttyp: | Kombinationsmikrovågsugn |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 35600 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 450 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.15 m |
| Förpackningens bredd: | 635 mm |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Antal automatiska program: | 20 |
| Material: | Glas |
| Nettovikt: | 35600 g |
| EAN: | 8017709327712 |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 39000 g |
| Barnsäkert: | Ja |
| Invändig kapacitet: | 40 l |
| Mikrovågsugnens stryka: | 800 W |
| Ansluten effekt: | 3300 W |
| Grill styrka: | 2000 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Interiör material: | Emalj |
| Chipstillverkare: | Nej |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Avfrostning program mängd: | 1 |
| Infällbara vred: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SO4102M1B3 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026