Smeg SO4104M2PG Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SO4104M2PG (46 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 21 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
46
Nedladdningar
1.429
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SO4104M2PG |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 36300 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 454 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 635 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Nej |
| Rotisserie: | Nej |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 150 |
| Energiförbrukning (konventionell): | - kWh |
| Ugnsstorlek: | Liten |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 250 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Konvektionskraft: | 1400 W |
| Skärm diagonal: | 4.2 " |
| Färgnamn: | Neptune Grey |
| Ursprungsland: | Italien |
| Belysningsplats: | Sida |
| Timerlägen: | Cooking time, End cooking time, Timer |
| Maximal temperatur (konventionell): | 250 ° C |
| Maximal temperatur (konvektion): | 250 ° C |
| Bakplåt: | Nej |
| Smart matlagningsfunktion: | Ja |
| Lägsta temperatur (konvektion): | 30 ° C |
| Övervärme + grill: | Ja |
| Flerstegsmatlagning: | Nej |
| Pekguide: | Ja |
| Övervärme + Grill + Fläkt: | Ja |
| Dual Cook-teknologi: | Ja |
| Produktens färg: | Grå |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 39700 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 40 l |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Dörrmaterial: | Glass, Metal |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Lamptyp: | LED |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Hyllor material: | Krom |
| Installationsfack, bredd: | 554 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 445 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 851660 |
| Lampor: | 3 W |
| Mikrovågsugnens stryka: | 900 W |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Grill styrka: | 1700 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Dörröppningsvinkel: | 90 ° |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 40 l |
| Totalt ugn: | 3000 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Antal galler: | 1 |
| Installationsfack, höjd (min): | 445 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | - kWh |
| Receptbok: | Ja |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 85166080 |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Ja |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Automatisk öppning av dörr: | Nej |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Antal tillagningsprogram: | 15 |
| Teleskopskena ingår: | Ja |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Nej |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Klar larm: | Ja |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Avfrostning program mängd: | 2 |
| Nedre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Baksstensfunktion: | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Nej |
| Effekt, övre värmare: | 1000 W |
| Effekt, undre värmare: | 1200 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Nej |
| Handtag material: | Rostfritt stål |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 554 mm |
| Kontrollpanelens material: | Glas |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Nej |
| Övre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Demohandledningsläge: | Ja |
| Kollektion: | Linea |
| Antal äggklockor: | 1 |
| Antal end cooking-timers: | 1 |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026