Smeg SO6102S3PG Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SO6102S3PG (10 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 21 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.8 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
10
Nedladdningar
1.355
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SO6102S3PG |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 38700 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Ja |
| Rotisserie: | Nej |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.96 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 61.4 |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Konvektionskraft: | 2000 W |
| Färgnamn: | Neptune Grey |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Belysningsplats: | Sida |
| Timerlägen: | Cooking time, End cooking time, Timer |
| Innermått (B x D x H): | 470 x 401 x 353 mm |
| Maximal temperatur (konventionell): | 250 ° C |
| Maximal temperatur (konvektion): | 250 ° C |
| Minsta säkringsskydd: | 13 A |
| Bakplåt: | Ja |
| Smart matlagningsfunktion: | Nej |
| Övervärme + grill: | Ja |
| Flerstegsmatlagning: | Nej |
| Pekguide: | Nej |
| Övervärme + Grill + Fläkt: | Ja |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Grå |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 42500 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Typ av strömkontakt: | Utan stickkontakt |
| Ugnens nettokapacitet: | 67 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Dörrmaterial: | Glass, Metal |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Nej |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Hyllor material: | Krom |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till G |
| Ström: | 13 A |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 583 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 851660 |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Grill styrka: | 1750 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Front / Top front |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 67 l |
| Totalt ugn: | 3000 W |
| Ugnström: | 3000 W |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Nej |
| Installationsfack, höjd (min): | 583 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.51 kWh |
| Receptbok: | Nej |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 85166080 |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Nej |
| Hålla sig varm funktion: | Nej |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Antal tillagningsprogram: | 12 |
| Teleskopskena ingår: | Nej |
| Bakplåt 1, djup: | 50 mm |
| Skyddar mot fingeravtryck: | Nej |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Grill, hela ytan + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Baksstensfunktion: | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Ja |
| Effekt, undre värmare: | 1200 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Handtag material: | Rostfritt stål |
| Trågens material: | Emaljerad |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 560 mm |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 0.51 MJ |
| Kontrollpanelens material: | Glas |
| Övre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Kollektion: | Linea |
| Antal äggklockor: | 1 |
| Antal end cooking-timers: | 1 |
| Typer av ångkokningskärl som ingår: | Non-perforated (solid) steam cooking container, Perforated steam cooking container |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026