Smeg SO6102S3PS Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SO6102S3PS (54 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 13 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 4.6 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
54
Nedladdningar
649
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SO6102S3PS |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 38700 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Ja |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 3.46 MJ |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 250 ° C |
| Vattentankens kapacitet: | 0.8 l |
| Självrengörande: | Ja |
| Konvektionskraft: | 2000 W |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Varmluftsgrillning: | Ja |
| Timerlägen: | Sluttillagningstid |
| Maximal temperatur (konventionell): | 250 ° C |
| Maximal temperatur (konvektion): | 250 ° C |
| Lägsta temperatur (konvektion): | 30 ° C |
| Avkalkningsfunktion: | Ja |
| Produktens färg: | Silver |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 42500 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 67 l |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Material, hölje: | Glas |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Nej |
| Hyllor material: | Metall |
| Ström: | 13 A |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 500 mm |
| Installationsfack, höjd: | 585 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Grill styrka: | 1750 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Front / Top front |
| Klocka: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 67 l |
| Totalt ugn: | 3000 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.51 kWh |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Nej |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Handtagets färg: | Krom |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Ugnens matlagningsmetod: | Kombiångugn |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Baksstensfunktion: | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Nej |
| Effekt, undre värmare: | 1200 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 1.84 MJ |
| Turbo-läge: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026