Smeg SO6102TS Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SO6102TS (38 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 6 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.8 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
38
Nedladdningar
614
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SO6102TS |
| Färg på produkten: | Wit |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 40200 g |
| Bredd: | 592 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 597 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.15 m |
| Snäll: | Home audio-minisysteem |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Kraftkälla: | AC |
| Blåtand: | Ja |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.15 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 81 |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 280 ° C |
| Integrerad timer: | Ja |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Ljudformat som stöds: | MP3 |
| USB uttag: | Ja |
| Integrerad minneskortläsare: | Nee |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal USB 2.0-portar: | 1 |
| Genomsnittlig effekt: | 300 W |
| Strömförbrukning (i standby): | 0.5 W |
| Antal högtalare: | 2 |
| Belysningsplats: | Voorkant |
| Snabb värme: | Ja |
| Inspänning: | 220 - 240 V |
| Equalizerinställningar: | Ja |
| Frekvens: | 50 Hz |
| Fjärrstyrd: | Ja |
| Antal band equalizer: | 3 |
| Spela MP3: | Ja |
| AUX ingång: | Ja |
| Typ-av-optisk-enhet: | CD, CD-DA, CD-R, CD-RW |
| Frekvensband som stöds: | DAB+, FM |
| Förprogrammerade stationer: | Ja |
| Antal förinställda kanaler: | 50 |
| Optisk skivspelare: | Ja |
| Kassettdäck: | Nee |
| Bredd på fronthögtalaren: | 181 mm |
| Främre högtalare djup: | 165 mm |
| Höjd på främre högtalare: | 308 mm |
| Typ av högtalare: | 2-weg |
| Inkluderar RDS-tuner: | Ja |
| USB direktuppspelning: | Ja |
| Förstärkare: | Ja |
| Diameter woofer: | 1300 mm |
| Diameter högtonenhögtalare: | 50 mm |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Vikt för främre högtalare: | 2000 g |
| Huvudenhet vikt: | 1700 g |
| Huvudenhetsmått (BxDxH): | 250 x 227 x 132 mm |
| Strömförbrukning (typiskt): | 49 W |
| hi-fi: | Ja |
| Slaaptimer: | Ja |
| Exponering: | Ja |
| Produktens färg: | Silver |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Vikt inkl. förpackning: | 43500 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 68 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Installationsfack, bredd: | - mm |
| Installationsfack, djup: | - mm |
| Installationsfack, höjd: | - mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Grill styrka: | 1700 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 68 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.68 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Handtagets färg: | Krom |
| Ugnens matlagningsmetod: | Termoventilerad |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Effekt, övre värmare: | 1000 W |
| Effekt, undre värmare: | 1200 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
| Kollektion: | Linea |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026