Smeg SOP6102S2PB3 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SOP6102S2PB3 (9 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 25 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 4.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
9
Nedladdningar
1.001
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SOP6102S2PB3 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 40800 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Ja |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.09 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 81 |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 280 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Konvektionskraft: | 2000 W |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Belysningsplats: | Dubbelsidig |
| Snabb värme: | Ja |
| Timerlägen: | Cooking time, End cooking time, Timer |
| Maximal temperatur (konventionell): | 280 ° C |
| Maximal temperatur (konvektion): | 280 ° C |
| Typ av strömanslutning: | Elkontakt |
| Snabbstart: | Ja |
| Minsta säkringsskydd: | 13 A |
| Bakplåt: | Nej |
| Smart matlagningsfunktion: | Nej |
| Lägsta temperatur (konvektion): | 30 ° C |
| Övervärme + grill: | Ja |
| Lutande grill: | Nej |
| Flerstegsmatlagning: | Nej |
| Pekguide: | Nej |
| Övervärme + Grill + Fläkt: | Ja |
| Avkalkningsfunktion: | Nej |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 44500 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Typ av strömkontakt: | Utan stickkontakt |
| Ugnens nettokapacitet: | 68 l |
| Intrastat-kod: | 85166080 |
| Antal nivåer: | 5 |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glass, Metal |
| Föräldrakontroll: | Ja |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Material, hölje: | Metall |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 / 60 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Hyllor material: | Krom |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till G |
| Ström: | 13 A |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 490 mm |
| Installationsfack, höjd: | 583 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 851660 |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Grill styrka: | 1750 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Front / Top front |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Precisionspenna: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 90 ° |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 79 l |
| Totalt ugn: | 3000 W |
| Ugnström: | 3000 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Nej |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emaljerad stål |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.68 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Receptbok: | Nej |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 85166080 |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Nej |
| Handtagets färg: | Svart |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Teleskopskena ingår: | Nej |
| Bakplåt 1, djup: | 20 mm |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Stektermometer: | Ja |
| Klar larm: | Ja |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Nedre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Grill, hela ytan + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Baksstensfunktion: | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Ja |
| Lampa 2, effekt: | 40 W |
| Typ av grill: | Grill med varierbar hastighet |
| Effekt, undre värmare: | 1200 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Infällbara vred: | Nej |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Handtag material: | Metall |
| Trågens material: | Emaljerad |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.45 MJ |
| Kontrollpanelens material: | Glas |
| Polystyrenförpackningens vikt (ESP/EPP): | 1348 g |
| Kartongförpackningens vikt: | 870 g |
| Grillning med öppen lucka: | Nej |
| Katalytiska höljen på sidoväggar: | Nej |
| Stopp till ugnsgaller: | Ja |
| Halv grill: | Nej |
| Grillning med stängd lucka: | Ja |
| Övre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Demohandledningsläge: | Nej |
| Bakplåt 2, djup: | 50 mm |
| Typ av stektermometer: | Kabel |
| Antal äggklockor: | 1 |
| Antal end cooking-timers: | 1 |
| Desinfektion: | Nej |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026