Smeg SOP6102S2PG Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SOP6102S2PG (9 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 29 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.5 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
9
Nedladdningar
512
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SOP6102S2PG |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 41100 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Ja |
| Rotisserie: | Nej |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.09 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 81 |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Konvektionskraft: | 2000 W |
| Färgnamn: | Neptune Grey |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Belysningsplats: | Dubbelsidig |
| Timerlägen: | Cooking time, End cooking time, Timer |
| Innermått (B x D x H): | 470 x 401 x 353 mm |
| Maximal temperatur (konventionell): | 280 ° C |
| Maximal temperatur (konvektion): | 280 ° C |
| Snabbstart: | Nej |
| Minsta säkringsskydd: | 13 A |
| Avtagbara katalytiska sidoväggar: | Nej |
| Smart matlagningsfunktion: | Nej |
| Lägsta temperatur (konvektion): | 30 ° C |
| Övervärme + grill: | Ja |
| Lutande grill: | Nej |
| Flerstegsmatlagning: | Nej |
| Pekguide: | Nej |
| Övervärme + Grill + Fläkt: | Ja |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Grå |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 44900 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Typ av strömkontakt: | Utan stickkontakt |
| Ugnens nettokapacitet: | 68 l |
| Intrastat-kod: | 85166080 |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glass, Metal |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Nej |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Hyllor material: | Krom |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till G |
| Ström: | 13 A |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 583 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 851660 |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Grill styrka: | 1750 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Front / Top front |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Precisionspenna: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 68 l |
| Totalt ugn: | 3000 W |
| Ugnström: | 3000 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Nej |
| Antal galler: | 1 |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.68 kWh |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 85166080 |
| Flamskyddad enhet: | Nej |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Nej |
| Hålla sig varm funktion: | Nej |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Bakplåt 1, djup: | 20 mm |
| Skyddar mot fingeravtryck: | Nej |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Långsam tillagning: | Nej |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Nedre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Baksstensfunktion: | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Nej |
| Lampa 2, effekt: | 40 W |
| Effekt, undre värmare: | 1200 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Handtag material: | Rostfritt stål |
| Trågens material: | Emaljerad |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.45 MJ |
| Kontrollpanelens material: | Glas |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
| Grillning med öppen lucka: | Nej |
| Katalytiska höljen på sidoväggar: | Nej |
| Avtagbar bakre katalytisk vägg: | Nej |
| Grillning med stängd lucka: | Ja |
| Övre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Demohandledningsläge: | Nej |
| Antal ångkokningsfunktioner: | 12 |
| Bakplåt 2, djup: | 50 mm |
| Kollektion: | Linea |
| Antal äggklockor: | 1 |
| Antal end cooking-timers: | 1 |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026