Smeg SOP6104TPG Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SOP6104TPG (44 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 22 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
44
Nedladdningar
1.725
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SOP6104TPG |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 40400 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Nej |
| Rotisserie: | Nej |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Elektronisk tändning: | Nej |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 150 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.09 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 81 |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 250 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Konvektionskraft: | 2000 W |
| Skärm diagonal: | 4.2 " |
| Färgnamn: | Neptune Grey |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Belysningsplats: | Dubbelsidig |
| Snabb värme: | Ja |
| Timerlägen: | Cooking time, End cooking time, Stopwatch, Timer |
| Innermått (B x D x H): | 470 x 401 x 353 mm |
| Maximal temperatur (konventionell): | 280 ° C |
| Maximal temperatur (konvektion): | 280 ° C |
| Snabbstart: | Ja |
| Minsta säkringsskydd: | 13 A |
| Avtagbara katalytiska sidoväggar: | Nej |
| Smart matlagningsfunktion: | Ja |
| Lägsta temperatur (konvektion): | 30 ° C |
| Övervärme + grill: | Ja |
| Lutande grill: | Nej |
| Flerstegsmatlagning: | Ja |
| Pekguide: | Ja |
| Övervärme + Grill + Fläkt: | Ja |
| Avkalkningsfunktion: | Nej |
| Dual Cook-teknologi: | Nej |
| Produktens färg: | Grå |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 44200 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Eco-läge: | Ja |
| Typ av strömkontakt: | Utan stickkontakt |
| Ugnens nettokapacitet: | 68 l |
| Intrastat-kod: | 85166080 |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glass, Metal |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Hyllor material: | Krom |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till G |
| Ström: | 13 A |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 583 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 851660 |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Grill styrka: | 2700 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Front / Top front |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Precisionspenna: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 68 l |
| Totalt ugn: | 3000 W |
| Ugnström: | 3000 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Nej |
| Antal galler: | 1 |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.68 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 85166080 |
| Flamskyddad enhet: | Nej |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Nej |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Automatisk öppning av dörr: | Nej |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Antal tillagningsprogram: | 10 |
| Bakplåt 1, djup: | 20 mm |
| Skyddar mot fingeravtryck: | Nej |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Långsam tillagning: | Ja |
| Stektermometer: | Ja |
| Klar larm: | Ja |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Nedre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Grill, hela ytan + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Baksstensfunktion: | Ja |
| Rostfunktion: | Nej |
| Brödbakningsförmåga: | Nej |
| Lampa 2, effekt: | 40 W |
| Effekt, undre värmare: | 1000 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Handtag material: | Rostfritt stål |
| Trågens material: | Emaljerad |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.45 MJ |
| Kontrollpanelens material: | Glas |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
| Grillning med öppen lucka: | Nej |
| Katalytiska höljen på sidoväggar: | Nej |
| Stopp till ugnsgaller: | Ja |
| Avtagbar bakre katalytisk vägg: | Nej |
| Grillning med stängd lucka: | Ja |
| Övre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Demohandledningsläge: | Ja |
| Bakplåt 2, djup: | 50 mm |
| Typ av stektermometer: | Kabel |
| Kollektion: | Linea |
| Antal äggklockor: | 3 |
| Antal end cooking-timers: | 1 |
| Desinfektion: | Nej |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026