Smeg SR264AV2 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SR264AV2 (4 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 16 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.8 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
4
Nedladdningar
558
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SR264AV2 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Nej |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 58 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Höjd under bänkskiva: | 30 mm |
| Produktens färg: | Havre |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Wok brännare: | Ja |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Sjudning |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Mitten fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Mitten bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1100 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1700 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2600 W |
| Manöverplats: | Framsida |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 4000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1650 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1050 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2550 W |
| Typ av ytskikt: | Emaljerad |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | - W |
| Installation fack djup (min): | 478 mm |
| Installation fack djup (max): | 482 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | 9300 W |
| Termoelement skydd: | Ja |
| Wok brännare läge: | Vänster |
| Wokbrännarens effekt: | 4000 W |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Antal kokzoner som kan användas samtidigt: | 4 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Form på standardplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på stor platta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på småkokningsplatta/tillagningsyta: | Rund |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026