Smeg SR264X2 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SR264X2 (4 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 9 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
4
Nedladdningar
366
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SR264X2 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 503 mm |
| Höjd: | 76 mm |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Produktens färg: | Silver |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Wok brännare: | Ja |
| AC-inspänning: | 220/240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Sjudning |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Mitten fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Mitten bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1100 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1700 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2600 W |
| Manöverplats: | Framsida |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 4000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1650 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1050 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 3900 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2550 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 9300 W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Wok brännare läge: | Vänster |
| Wokbrännarens effekt: | 4000 W |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Form på standardplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på stor platta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på småkokningsplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på extra stor höghastighetsplatta/tillagningsyta: | Rund |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026