Smeg SR275X2 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SR275X2 (30 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 10 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.8 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
30
Nedladdningar
1.106
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SR275X2 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Nej |
| Bredd: | 685 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 74 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Wok brännare: | Ja |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Material, hölje: | Metall |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 30 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Extra stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1100 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1700 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2600 W |
| Manöverplats: | Framsida |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1050 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 5000 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 3900 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1650 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 1 W |
| Installation fack djup (min): | 478 mm |
| Installation fack djup (max): | 482 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | 10900 W |
| Flamskyddad enhet: | Ja |
| Material i hällstativ: | Rostfritt stål |
| Wok brännare läge: | Mitten |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1650 W |
| Wokbrännarens effekt: | 5000 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Vanlig |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Antal kokzoner som kan användas samtidigt: | 5 |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026