Smeg SR764PO Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SR764PO (1 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 4 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
1
Nedladdningar
458
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SR764PO |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 30 mm |
| Sladdlängd: | 3.05 m |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Certifiering: | UL60950_1 ETL, CSA C22.2 |
| Hållbarhetscertifikat: | RoHS |
| Förvaringstemperatur: | -15 - 45 °C |
| Strömspänningsskydd: | Overbelasting |
| Vikt (imperialistisk): | 4.5 lbs |
| Höjd, drift: | 0 - 3000 m |
| Höjd vid förvaring: | 0 - 15000 m |
| Montage: | Horizontaal/Verticaal |
| Plugg: | NEMA L6-30P |
| Rackkapacitet: | 1U |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 35 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 0 - 95 procent |
| Mått (B x D x H) (brittisk): | 17.5 x 1.5 x 1.75 " |
| Antal AC-utgångar: | 8 AC-uitgang(en) |
| Nominell inspänning: | 208-230 V |
| Ström (max.): | 30 A |
| PDU-typer: | Basis |
| Nätspänning, i drift: | 208-230 V |
| Produktens färg: | Gräddfärgad |
| Effekt: | 8200 W |
| Wok brännare: | Ja |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Sjudning |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Mitten fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Mitten bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1050 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1650 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 4000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1650 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1050 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 3300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2550 W |
| Wok brännare läge: | Vänster |
| Wokbrännarens effekt: | 4000 W |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026