Smeg SR975XGH Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SR975XGH (22 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg SR975XGH eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/22

91
Inhoudsopgave
DEZE AANWIJZINGEN ZIJN ENKEL GELDIGVOOR DE LANDENVAN BESTEMMING
WAARVANDEIDENTIFICATIESYMBOLENAANGEDUID WORDENOPDECOVER
VAN DEZE HANDLEIDING.
AANWIJZINGEN VOORDEGEBRUIKER:hiervindtuadviesbetreffendehet
gebruik,debeschrijving vande bedieningenende correctehandelingen
voor de reinigingen het onderhoud van het toestel.
AANWIJZINGEN VOORDEINSTALLATEUR:dezezijnbedoeldvoorde
gekwalificeerde technicus die de installatie, de indienststellingen de
keuring vanhet toestel moet uitvoeren.
1.WAARSCHUWINGENVOORHETGEBRUIK ........................92
2.WAARSCHUWINGENVOORDEVEILIGHEID ...................... 94
3.ZORG VOORHETMILIEU...................................................... 96
4.HETGEBRUIK VANDEKOOKPLAAT ....................................97
5.REINIGINGENONDERHOUD ............................................... 99
6.PLAATSINGVANHETWERKBLAD..................................... 102
7.ELEKTRISCHEAANSLUITING............................................. 104
8.GASAANSLUITING ...............................................................105
9.AANPASSINGAANVERSCHILLENDEGASTYPES........... 107
Downloaded from www.vandenborre.be
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SR975XGH |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Nej |
| Vikt: | 14100 g |
| Bredd: | 685 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 32 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens bredd: | 740 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Yta: | Mätt |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 555 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 16000 g |
| Wok brännare: | Ja |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 482 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Extra stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1050 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 5000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1650 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 1 W |
| Installation fack djup (min): | 478 mm |
| Installation fack djup (max): | 482 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | 11900 W |
| Flamskyddad enhet: | Ja |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Wok brännare läge: | Mitten |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1650 W |
| Wokbrännarens effekt: | 5000 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Vanlig |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Spisens bredd, storlek: | 68.5 cm |
| Integrerad huva: | Nej |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SR975XGH ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026