Smeg P864A Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg P864A (15 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg P864A eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/15

Contents
18
1. ______________________________________INSTRUCTIONS FOR PROPER USE 19
2. ________________________________________________SAFETY INSTRUCTION 20
3. ____________________________________________________KNOW YOUR HOB 21
4.BEFORE FIRST USE ___________________________________________________ 21
5.COOKING ZONES _____________________________________________________ 22
6. ______________DESCRIPTION OF CONTROL ON THE FRONT CONTROL PANEL 23
7.USE OF THE COOKING H OB____________________________________________ 24
8. _________________________________________CLEANING AND MAINTENANCE 28
9.SOMETHING WRONG? _________________________________________________ 28
10. _______________________________________________________INSTALLATION 29
INSTRUCTIONS FOR THE USER: these contain user advice, description of the commands and the
correct procedures for cleaning and maintenance of the appliance.
INSTRUCTIONS FOR THE INSTALLER: these are intended for the who must qualied technician
install the appliance, set it functioning and carry out an inspection test.
Further information about the products can be found at www.smeg.com
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | P864A |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 47 mm |
| Produktens färg: | Antracit |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Effekt: | 6600 W |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| Typ av spishäll: | Keramisk |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 148 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Sjudning |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 148 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Sjudning |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 120 \ 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 144 \ 214 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1200 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1200 W |
| Stora brännare / kokzon: | 800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2400 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 1200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1200 W |
| Typ av ytskikt: | Keramiska |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg P864A ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026