Smeg SRV596O Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SRV596O (30 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 25 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
30
Nedladdningar
286
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SRV596O |
| Typ av operation: | Knoppen |
| Färg på produkten: | Roestvrijstaal |
| Inbyggd display: | Nee |
| Vikt: | 17100 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 536 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Ljudnivå: | 64 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | A |
| Årlig-energiförbrukning: | 53 kWu |
| Snäll: | Muurmontage |
| Motoreffekt: | 270 W |
| Avgasanslutningsdiameter: | 150 mm |
| Belysningsstyrka: | 35 Lux |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Maximal utsugskapacitet: | 675 m³/uur |
| Extraktionsmetod: | Afvoerend/recirculerend |
| Vätskedynamisk effektivitetsklass: | A |
| Ljuseffektivitetsklass: | A |
| Fettfilter effektivitetsklass: | C |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 47 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk häll: | 650 mm |
| Antal lampor: | 2 gloeilamp(en) |
| Typ lampa: | LED |
| Soort vetfilter: | Metaal |
| Höjd (min): | 805 mm |
| Höjd (max): | 1174 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Strömlampa: | 1.2 W |
| Ljudnivå (hög hastighet: | 64 dB |
| Antal filter: | 2 stuk(s) |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Antal hastigheter: | 4 |
| Ljudnivå (medelhastighet): | 56 dB |
| Avgasplats: | Boven |
| Druk (Pa): | 550 |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Yta: | Satin |
| Ljudnivå (förstärkningsläge): | 68 dB |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Vikt inkl. förpackning: | 18300 g |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Installationsfack, bredd: | 844 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Tvåzoners |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Sjudning |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Stor |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Framsida |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 3100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 5000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1700 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 0 W |
| Installation fack djup (min): | 478 mm |
| Installation fack djup (max): | 482 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | 12400 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1700 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Vanlig |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Spisens bredd, storlek: | 90 cm |
| Knoppar färg: | Silver |
| Integrerad huva: | Nej |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026