Smeg SRV876POGH Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SRV876POGH (17 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg SRV876POGH eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/17

Contents
21
1 INSTRUCTIONS FOR SAFE AND PROPER USE____________________22
2POSITIONING OF THE HOB____________________________________24
3ELECTRICAL CONNECTION____________________________________26
4GAS CONNECTION___________________________________________27
5 ADAPTATION TO DIFFERENT TYPES OF GAS_____________________29
6FINAL OPERATIONS__________________________________________33
7USING THE HOB______________________________________________35
8CLEANING AND MAINTENANCE_________________________________37
THESE INSTRUCTIONS ARE VALID ONLY FOR END USER COUNTRIES
WHOSE IDENTIFICATION SYMBOLS APPEAR ON THE COVER OF THIS
MANUAL.
INSTRUCTIONS FOR THE INSTALLER: these are for the qualified
technician who must carry out a suitable check of the gas system,
install the appliance, set it functioning and carry out an inspection test.
INSTRUCTIONS FOR THE USER: these contain user advice,
description of the commands and the correct procedures for cleaning
and maintenance of the appliance.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SRV876POGH |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Nej |
| Vikt: | 14200 g |
| Bredd: | 685 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 32 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens bredd: | 740 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Certifiering: | CE |
| Antal faser: | 1 |
| Produktens färg: | Gräddfärgad |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 555 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 15600 g |
| Wok brännare: | Ja |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 482 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Extra stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Manöverplats: | Framsida |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2600 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 5000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1700 W |
| Typ av ytskikt: | Emaljerad |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 1 W |
| Installation fack djup (min): | 478 mm |
| Installation fack djup (max): | 482 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | 11900 W |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Wok brännare läge: | Mitten |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1700 W |
| Wokbrännarens effekt: | 5000 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Vanlig |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Spisens bredd, storlek: | 68.5 cm |
| Antal kokzoner som kan användas samtidigt: | 5 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Form på extra stor höghastighetsplatta/tillagningsyta: | Oval |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
| Gastyp: | Gasol (LPG) |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SRV876POGH ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026