Smeg SUK62MX8 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SUK62MX8 (32 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 11 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 5.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
32
Nedladdningar
1.660
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SUK62MX8 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 2 |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.7 kWh |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 245 ° C |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Ugnens bruttokapacitet: | 68 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 68 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | - dB |
| Grill styrka: | 2700 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Liten |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 3500 W |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | - l |
| Totalt ugn: | 5500 W |
| Ugnström: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.69 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 5500 W |
| Anslutningseffekt (gas): | 8100 W |
| Termoelement skydd: | Ja |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Invändigt ytskikt: | Emalj |
| Antal kokzoner som kan användas samtidigt: | 4 |
| Antal glaspaneler dörr: | 2 |
| Ugn 2, bruttokapacitet: | 36 l |
| Ugn 2, grill: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | - MJ |
| Ugn 2, termostatområde: | 50 - 245 ° C |
| Antal ugnsnät: | 2 |
| Ugn 2, konvektionstillagning: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026