Smeg SW108D Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin SW108D
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SW108D (19 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg SW108D eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/19

Washing Machine
Lavatrice
SW108D
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | SW108D |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 71000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 535 mm |
| Höjd: | 840 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Ljudnivå (tvätt): | 55 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Hand/wool, Quick |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 11000 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 55 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | C |
| Ljudnivå (spinn): | 74 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.389 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 248 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 1.4 W |
| Extrasköljning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 180 ° |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SW108D ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026