Smeg LBS86F2 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LBS86F2
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LBS86F2 (18 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 34 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg LBS86F2 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/18

LBS86F2
LBS106F2
Lavatrice
Washing Machine
2820522799_IT/230512.1005
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LBS86F2 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 477 mm |
| Höjd: | 840 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 800 RPM |
| Antal tvättprogram: | 11 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Hand/wool, Jeans/denim, Mix, Quick |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| Nominell kapacitet: | 6 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Tvättklass: | D |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 9 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Halv-belastning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 165 ° |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Filterrengöring indikator: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LBS86F2 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026