Smeg SWE106D-1 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin SWE106D-1
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SWE106D-1 (17 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg SWE106D-1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/17

WashingMachine
User’sManual
SWE86-1
SWE106D-1
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | SWE106D-1 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 480 mm |
| Höjd: | 840 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Ljudnivå (tvätt): | 56 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Cykeltid (max): | 160 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Doseringsassistent: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Hand, Wool, Jeans/denim, Sport |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Dörrdiameter: | 300 mm |
| Nominell kapacitet: | 6 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Polypropylen |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 8800 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | C |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | C |
| Ljudnivå (spinn): | 74 dB |
| Fördröjd start: | 9 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 130 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.014 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 62 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 194 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Halv-belastning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 180 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SWE106D-1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026