Smeg LBB14RO Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LBB14RO
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LBB14RO (28 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg LBB14RO eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

WASMACHINE
MÁQUINA DE LAVAR ROUPA
TVÄTTMASKIN
СТИРАЛЬНАЯ МАШИНА
GEBRUIKSAANWIJZING NL
MANUAL DE INSTRUÇÕES PT
BRUKSANVISNING SV
РУКОВОДСТВО ПО ЭКСПЛУАТАЦИИ
RU
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LBB14RO |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 690 mm |
| Höjd: | 890 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Strömförsörjning: | 220 - 240 V, 50Hz |
| Ljudnivå (tvätt): | 56 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Cykeltid (max): | 150 min |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Cotton, Wool, Mix, Quick, Sport |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Rosa |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10340 l |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 47 l |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 47 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.08 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Restfukt: | 54.5 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 222 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Dörröppningsvinkel: | 110 ° |
| Lucköppningens diameter: | 1180 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LBB14RO ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026