Smeg LBB14B Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LBB14B
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LBB14B (28 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg LBB14B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

WASMACHINE
MÁQUINA DE LAVAR ROUPA
TVÄTTMASKIN
СТИРАЛЬНАЯ МАШИНА
GEBRUIKSAANWIJZING NL
MANUAL DE INSTRUÇÕES PT
BRUKSANVISNING SV
РУКОВОДСТВО ПО ЭКСПЛУАТАЦИИ
RU
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LBB14B |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 83000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 645 mm |
| Höjd: | 890 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Strömförsörjning: | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Ljudnivå (tvätt): | 59 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 150 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Cotton, Wool, Mix, Quick |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Vikt inkl. förpackning: | 86000 g |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10340 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 52 l |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 78 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.19 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 54.5 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 222 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Dörröppningsvinkel: | 110 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LBB14B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026