Smeg LSTA146S Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LSTA146S
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LSTA146S (33 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg LSTA146S eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/33

WASDROGER
MÁQUINA DE LAVAR E SECAR ROUPA
KOMBINERAD TVÄTTMASKIN & TORKTUMLARE
СТИРАЛЬНО-СУШИЛЬНАЯ МАШИНА
GEBRUIKSAANWIJZING NL
MANUAL DE INSTRUÇÕES PT
BRUKSANVISNING SV
РУКОВОДСТВО ПО ЭКСПЛУАТАЦИИ
RU
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LSTA146S |
| Färg på produkten: | Rozenhout |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 37000 g |
| Bredd: | 265 mm |
| Djup: | 405 mm |
| Höjd: | 1085 mm |
| Antal torkprogram: | 8 |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | B |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Dörrpanel ingår: | Nej |
| Antal tvättprogram: | 12 |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Quick, Sport |
| Genomsnittlig effekt: | 280 W |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Impedans: | 8 Ohm |
| Ljudutgångskanaler: | - kanalen |
| Högtalarplacering: | Vloer |
| Antal förare: | 4 |
| Bashögtalare: | Ja |
| Peak Music Power Output (PMPO): | 440 W |
| Frekvensomfång: | 20 - 40000 Hz |
| Typ finish: | Hoogglans |
| Signal-brusförhållande: | 88.5 dB |
| Basreflex: | Ja |
| Kontaktledarmaterial: | Goud |
| Typ av högtalare: | 3-weg |
| Diameter woofer: | 200 mm |
| Antal basförare: | 2 |
| Diameter högtonenhögtalare: | 25 mm |
| Antal diskantdrivrutiner: | 1 |
| Antal mellanklassförare: | 1 |
| Diameter förare i mellanregister: | 180 mm |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 6 kg |
| Tweeter: | Ja |
| Crossover frekvens: | 3000 Hz |
| Driver kon material: | Aluminium |
| Bi-amping: | Ja |
| Bi-wiring: | Ja |
| Invändigt material: | Polypropylen |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 9400 l |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 584 mm |
| Installationsfack, höjd: | 820 mm |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.02 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Restfukt: | 50 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 204 kWh |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 85 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 4.85 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 47 l |
| Tork-kapacitet: | 4 kg |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 345 min |
| Årlig energiförbrukning tvätt & torkning: | 970 kWh |
| Årlig vattenförbrukning tvätt & torkning: | 17000 l |
| Dörröppningsvinkel: | 110 ° |
| Lucköppningens diameter: | 300 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LSTA146S ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026