Smeg TR90IX9-1 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg TR90IX9-1 (49 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg TR90IX9-1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | TR90IX9-1 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Nee |
| Vikt: | 800 g |
| Bredd: | 200 mm |
| Djup: | 139 mm |
| Höjd: | 33 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 960 mm |
| Snäll: | Desktop |
| Rotisserie: | Ja |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Användarmanual: | Ja |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 9 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.21 kWh |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Övervärme: | Ja |
| Ljudformat som stöds: | AAC, MP3, WAV |
| Videoformat som stöds: | H.264, MPEG2 |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Medföljande kablar: | AC |
| Integrerad minneskortläsare: | Ja |
| Kompatibla minneskort: | SD, SDHC |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Garantikort: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal USB 2.0-portar: | 1 |
| VGA (D-Sub) port(ar): | 1 |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Antal bakplåtar: | 2 |
| Full HD: | Nee |
| Förvaringsfack: | Ja |
| Bildformat som stöds: | BMP, JPG, PNG |
| Ethernet LAN, dataöverföringshastigheter: | 10, 100 Mbit/s |
| Förvaringstemperatur: | -20 - 55 °C |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Total lagringskapacitet: | - GB |
| Ljudutgångskanaler: | - kanalen |
| Frekvensband som stöds: | Niet ondersteund |
| Wifi: | Nee |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 40 °C |
| Tryckt bruksanvisning: | Ja |
| Indikator för vald kokzon: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Låddjup: | 670 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 104400 g |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens bruttokapacitet: | 129 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 115 l |
| Ugnens innermått (B x D x H): | 724 x 418 x 371 mm |
| Rengöringstyp: | Katalytisk (fullständig) + Ånga |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ström: | 42 A |
| Antal fläktar: | 2 fläkt/-ar |
| Grill styrka: | 2900 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 180 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 180 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 210 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 270 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1300 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.98 kWh |
| Kokzon 3, boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, boost: | 3000 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 14300 W |
| Kokzon 1, boost: | 1400 W |
| Kokzon 4, boost: | 1400 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 2300 W |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | Elektrisk |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Ugnens placering: | Botten |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Teleskophyllor: | Ja |
| Ugn 2, avtagbar glaslucka: | Ja |
| Grillpanna: | Ja |
| Ugnens invändiga ytbehandling: | Emalj |
| Klar larm: | Ja |
| Material i ugnens dörr: | Glas |
| Ugnstimer: | Ja |
| Diameter på platta/tillagningsyta 5: | 210 mm |
| Kokzon 5, boost: | 3000 W |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 3.53 MJ |
| Bakplåt 2, djup: | 40 mm |
| Indikator för minsta kastrulldiameter: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg TR90IX9-1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026