Smeg U8C082DE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg U8C082DE (20 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg U8C082DE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

U8C082DE
NL
KoelkastGebruiksaanwijzing2
FR
RéfrigérateurNotice d'utilisation20
DE
KühlschrankBenutzerinformation39
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | U8C082DE |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 1200 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 547 mm |
| Höjd: | 819 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 148 kWh |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Ljudnivå: | 17 dB |
| Förpackningens bredd: | 630 mm |
| Fryskapacitet: | 2.6 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Strömförsörjning: | 5V |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Typ av strömkälla: | USB |
| Kylsystem: | Statiskt |
| USB-version: | 2.0 |
| Rotationshastighet: | 620 RPM |
| Mått (B x D x H): | 400 x 365 x 60 mm |
| Maximal skärmstorlek: | 17 " |
| Ventilator diameter: | 220 mm |
| USB 2.0-anslutningar: | 4 |
| Antal inbyggda fläktar för kylning: | 1 stuk(s) |
| Produktens färg: | Vit |
| Låddjup: | 620 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 37000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 8.2 h |
| AC-inspänning: | 230 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömkälla: | Elektrisk |
| Ström: | 0.9 A |
| Total kapacitet netto: | 110 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 38 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 820 mm |
| Ansluten effekt: | 110 W |
| Fryskapacitet netto.: | 16 l |
| Kylkapacitet netto: | 94 l |
| Frostfri (frys): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg U8C082DE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026