Smeg UKFS08EW Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg UKFS08EW (23 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg UKFS08EW eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/23

User Manuel
Freezer - Fridge
EN
Bedienungsanleitung
Kühl-Gefrierkombination
DE
Manuel d’utilisation
Congélateur – Réfrigérateur
FR
Manuale per l’uso
Congelatore - Frigorifero
IT
Manual de İnstrucciones
Congelador - Frigoríco
ES
Manual de İnstrucciones
Congelador - Frigoríco
PT
UKFS08EW
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | UKFS08EW |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 23500 g |
| Bredd: | 480 mm |
| Djup: | 560 mm |
| Höjd: | 878 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 132 kWh |
| Sladdlängd: | 1.8 m |
| Förpackningens bredd: | 519 mm |
| Semesterfunktion: | Nej |
| Temperaturlarm: | Nej |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 100 |
| Wi-Fi: | Nej |
| Färgnamn: | Vit |
| Ursprungsland: | Turkiet |
| Justerbara hyllor: | Ja |
| EAN: | 8017709340940 |
| Produktens färg: | Vit |
| Låddjup: | 587 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 25500 g |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 1 |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Batterier medföljer: | Nej |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Ström: | 0.7 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Minsta drifttemperatur: | 16 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Dörröppningslarm: | Nej |
| Dörr färg: | Vit |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | 125 W |
| Fryskapacitet netto.: | 8 l |
| Frysfritt system: | Nej |
| Funktion för snabbinfrysning: | Nej |
| Kylkapacitet netto: | 82 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Bredd med öppen dörr: | 580 mm |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 74 l |
| Innerbelysning, frys: | Nej |
| Teleskopisk låda: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg UKFS08EW ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026