Smeg UKU8C082DE Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg UKU8C082DE (19 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 23 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
19
Nedladdningar
1.347
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | UKU8C082DE |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 547 mm |
| Höjd: | 870 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 148 kWh |
| Förpackningens bredd: | 630 mm |
| Fryskapacitet: | 3.1 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Ursprungsland: | Ungern |
| Produktens färg: | Vit |
| Låddjup: | 620 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 35800 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 8.2 h |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 109 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 38 dB |
| Klimatkategori: | SN-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 890 mm |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | 110 W |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 16 l |
| Total kapacitet, brutto: | 111 l |
| Kylkapacitet netto: | 109 l |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Innerbelysning, frys: | Nej |
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026