Snom D315 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Snom D315 (98 sidor) i kategorin Telefon. Denna manual har varit användbar för 21 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.6 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
98
Nedladdningar
1.520
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Snom |
| Kategori: | Telefon |
| Modell: | D315 |
| Produkttyp: | IP-telefon |
| Vikt: | 720 g |
| Bredd: | 200 mm |
| Djup: | 185 mm |
| Höjd: | 120 mm |
| Pekskärm: | Nej |
| Wi-Fi: | Nej |
| Volymkontroll: | Digital |
| Certifiering: | CE, FCC B |
| Säkerhet: | IEC 60950, CB |
| Telefonbokskapacitet: | 1000 poster |
| Montage: | Skrivbord/vägg |
| röstigenkänning: | FR, G.711a, G.722, G.726, G.729ab |
| Antal programmerbara knappar: | 5 |
| Enhetslås: | Ja |
| Bakgrundsbelyst skärm: | Ja |
| Produktens färg: | Black, Blue |
| Monteringsbar på väggen: | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 2 |
| Temperatur vid drift: | 0 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -10 - 45 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 5 - 95 % |
| Vidarekoppling: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | EAP, HTTPS, SRTP |
| Kabel inkluderad: | DC, LAN (RJ-45) |
| Samtal väntar: | Ja |
| Textrader: | 4 linjer |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | SIP, DHCP, NTP, HTTP, HTTPS, TFTP, LDAP |
| Högtalartelefon: | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 1 |
| Snabbuppringning: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Typ av Ethernet LAN-gränssnitt: | Gigabit Ethernet |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85171800 |
| Främre kamera: | Nej |
| Inbyggd telefonsvarare: | Ja |
| Namn och uppringnings-ID: | Ja |
| Återuppringning: | Ja |
| Klarar konferenssamtal: | Ja |
| Pausat samtal: | Ja |
| Handenhet typ: | Trådbunden telefonlur |
| Antal linjer: | - linjer |
| Antal medföljande handenheter: | 1 styck |
| SIP-registreringsserver: | Ja |
| Ringpark: | Ja |
| Upptagning av samtal: | Ja |
| Dual-Tone Multi-Frequency (DTMF)-lägen: | In-band, Out-of band, SIP info |
| Stör ej funktion: | Ja |
| Talaktivitetsdetektering: | Ja |
| Komfortbrusgenerering (CNG): | Ja |
| Visa status för kontaktlista: | Ja |
Telefon Snom Manualer
2 April 2026
30 Januari 2026
25 Januari 2026
25 Januari 2026
25 Januari 2026
Telefon Manualer
Nyaste Telefon Manualer
2 April 2026
27 Mars 2026
26 Mars 2026
16 Mars 2026
14 Mars 2026