Steba LB 10 Bruksanvisning
Steba Luftfuktare LB 10
Läs gratis den bruksanvisning för Steba LB 10 (24 sidor) i kategorin Luftfuktare. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Steba LB 10 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

Aroma-Luftbefeuchter LB 10
Gebrauchsanweisung 2
Instructions for use 10
Mode d´emploi 17
www.steba.com
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Steba |
| Kategori: | Luftfuktare |
| Modell: | LB 10 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 2700 g |
| Bredd: | 235 mm |
| Djup: | 180 mm |
| Höjd: | 390 mm |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Vattentankens kapacitet: | 6 l |
| Luftreningskapacitet: | Ja |
| Filtermaterial: | Keramiska |
| Produktens färg: | Svart, silver |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Effekt: | 70 W |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 40 - 90 % |
| På / av-knapp: | Ja |
| Ljudnivå Lc IEC: | 35 dB |
| Relativ fuktighet: | 40 - 90 % |
| Lämplig för rumarea upp till: | 30 m² |
| Avjonisering: | Ja |
| Timerns varaktighet (max): | 8 h |
| Avdunstningsteknik: | Ultraljud |
| Luftfuktande kapacitet: | 400 ml/h |
| Passar för rumsvolym upp till: | 30 m³ |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Steba LB 10 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Luftfuktare Steba Manualer
14 Oktober 2024
3 September 2024
1 September 2024
27 Augusti 2024
26 Augusti 2024
26 Augusti 2024
26 Augusti 2024
Luftfuktare Manualer
Nyaste Luftfuktare Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
22 Mars 2026
15 Mars 2026
13 Mars 2026
24 Februari 2026
24 Februari 2026
18 Februari 2026
17 Februari 2026
15 Februari 2026